Koláže

Ženy I

O letních prázdninách se 2x týdně cvičilo na školním hřišti.

Během letních prázdninách cvičily ženy různých věkových kategorií 2x týdně na sportovním hřišti.

Toto cvičební oddělení navštěvují ženy všech věkových kategorií, je určeno pro začátečníky i pokročilé. Po týdnu se střídají hodiny posilovací (bodystyling), cvičení s velkým míčem (gymball), cvičení na bedýnkách (step aerobic), posilování s tyčí (gymstick) a kruhový trénink (různá náčiní).

Bodystyling – kombinace klasického aerobiku, který slouží k zahřátí celého těla a posilování jednotlivých partií (břišní a stehenní svaly, hýždě, zádové svalstvo, paže…) Bodystyling rovnoměrně zpevňuje a tvaruje postavu. Svaly budou pevnější a pružnější.

Gymbally – velké míče učí správnému držení těla, posilují svaly pánevního dna a jiné části těla. Cvičení je ohleduplnější vůči kloubům i zádům, zlepšuje rovnováhu a koordinaci.

Step aerobic – patří mezi formy aerobiku. Je však obohacen o pomůcku nazvanou prostě step, je to velmi jednoduše řečeno malý schodek, který činí cvičení intenzivnější. Sestavy, které se cvičí se stepem, jsou tak založeny zejména na krocích nahoru a dolů, aby se neustále musel překonávat výškový rozdíl mezi podložkou a podlahou.

Kruhový trénink – jak už sám název napovídá, u kruhového tréninku jsou jednotlivé cviky cvičeny v kruhu, tzn. že odcvičíte daný počet opakování jednoho cviku, přejdete na cvik další  a jakmile vše odcvičíte, začnete s novou sérií ve stejném provedení,základním cvičebním prostředkem je vlastí tělo a cvičební různé cvičební pomůcky.

Gymstick – jedná se o skupinové cvičení, které se zaměřuje na protahování, zpevnění zádových svalů a především posilování problémových partií jako jsou břicho ,hýždě a stehna. Cvičení napomáhá k prevenci zranění pohybového aparátu a redukci váhy. Posílíte si tělo i svaly do hloubky zábavnou a účinnou formou.

Vedoucí oddělení:
Lenka Grácová      tel: + 420 774 655 423                                     email:gracova1@seznam.cz
Jindřiška Dvorská tel: + 420 605 161 901                                   email:jin.dvorska@seznam.cz

Cvičební dny jsou pondělí a čtvrtek

• pondělí 19.00 – 20.00 hod. (bodystyling, gymbally, step aerobic, kruhový trénink, gymstick)
  • čtvrtek 19.45 – 20.45 hod. (s náčiním, overball, gumy, činky)
    • roční členský příspěvek činí 1800,- Kč
    • ženy na mateřské dovolené 1300,- Kč